Co to jest Slider i czy warto z niego korzystać?

 

Slider, inaczej karuzela przewijająca zdjęcia co kilka sekund to na większości stron internetowych główny ich element promujący najważniejsze treści. Dzięki sliderowi m.in wprowadzamy ‚życie’ do strony, mamy możliwość pokazania najciekawszych zdjęć czy produktów.

Zadbajcie o to, aby Wasza strona Internetowa była dynamiczna. Zmieniajcie jej wygląd, treści i kolorystykę w zależności od promocji, dnia i zapotrzebowania klienta. Sklep Internetowy wymaga większej uwagi pod względem design niż sklep stacjonarny. Dlaczego? Różnica jest bardzo prosta: w galerii przeciętny kowalski jest raz w tygodniu bo wymaga to dużej organizacji czasu. Aby wejść w Internet wystarczy jedno kliknięcie palcem na telefonie.

Dbając o użytkownika, który jest naszym potencjalnym klientem sprawiamy, że częściej będzie zaglądał na nasza stronę Internetową będąc ciekawy zmiany. Przyzwyczajając go do nudy nigdy nie wzbudzimy większego zainteresowania, wręcz spowodujemy, że będzie przeglądał naszą konkurencję. Jeżeli wprowadzony Slider dodatkowo trafi w gust możemy liczyć na szybki odzew w postaci kontaktu i zamówienia.

Slider na Wordpresie

MetaSlider to przykłądowa wtyczka, który wyróżnia się optymalizacją pod kątem wyszukiwarki na najwyższym poziomie oraz zawiera imponujące funkcje dla programistów. Można go nazwać swoistą hybrydą, która pozwala na wykorzystanie zarówno prostego panelu ustawień, jak i zaawansowanych zasobów programistycznych.

Slider by 10Web jest następnym pluginem, który oferuje darmową wersję będącą rozwiązaniem zdecydowanie wystarczającym. Oferuje on niezliczone funkcje i – podobnie jak MetaSlider – wyróżnia się naprawdę dobrą optymalizacją względem wydajności, SEO oraz UX.